USŁUGI DLA EDUKACJI
Pionier Research & Classroom
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Konsorcjum Sieci Naukowej PIONIER oraz Laboratorium Innowacyjnej Edukacji zapraszają dyrektorów oraz nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w szkoleniach Szkoła w chmurze PIONIER Classroom.
W czasie warsztatów oraz webinariów:
- poznają Państwo wybrane usługi otwartej chmury edukacyjnej PIONIER Classroom,
- dowiedzą się Państwo o możliwościach, jakie daje przyłączenie się do pilotażu w szczególności bezpłatnych szkoleniach i wsparciu,
- podniosą Państwo swoje kompetencje w zakresie technologii cyfrowych.
Każdy uczestnik szkolenia lub webinarium otrzyma od nas zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, dostęp demo do usług PIONIER Classroom oraz zaproszenie dla szkoły do dołączenia do Pilotażu.
Zapisz się na szkolenie, aby dowiedzieć się więcej:
O PROJEKCIE
Misją projektu PIONIER Research & Classroom jest wypełnienie luki kompetencyjnej w obszarze kompetencji kluczowych w tym kompetencji cyfrowych, która staje się realną przeszkodą w codziennym życiu, funkcjonowaniem na rynku pracy XXI w. jak również zapewnienie szkołom dostępu do wysokiej jakości, wyspecjalizowanych usług edukacyjnych w formie spójnej platformy – hubu edukacyjnego.
CZYM JEST PIONIER RESEARCH & CLASSROOM
PIONIER R&C to mówiąc najprościej chmura usług edukacyjnych dostępnych dla szkoły, uczniów i nauczycieli w Internecie poprzez przeglądarkę internetową.
W chmurze dostępne są obecnie usługi:
- dysk online,
- wideochat,
- środowisko do programowania i nauki programowania,
- system do zarządzania projektami,
- edublog,
- narzędzia do quizowania i tworzenia interaktywnych łamigłówek, tworzenia map myśli, rysowania diagramów, gamifikowania lekcji, do tworzenia interaktywnych filmów itp.
Kto może mieć dostęp do chmury usług edukacyjnych PIONIER R&C
Jeśli Twoja szkoła ma dostęp do Internetu, te usługi mogą być dostępne także dla Ciebie. Obecnie wystarczy, że dołączysz do pilotażu, otrzymasz kod nauczyciela i możesz rozpocząć testy usług. Twórz gry terenowe, filmy, studio filmowe, korzystaj z otwartych zasobów edukacyjnych, aby wzbogacić swoje lekcje. Wzbogacaj lekcje, dodając interaktywne QUIZY, w sam raz dla Twojej tablicy interaktywnej.
Jak można nauczyć się korzystania z chmury usług PIONIER R&C
Wystarczy zapoznać się z naszą szeroką ofertą szkoleń oraz webinariów. Warsztaty oraz webinaria są bezpłatnie dostępne dla wszystkich uczestników pilotażu. Dołącz do nas już dziś! Poznaj terminy najbliższych szkoleń.
Jak dołączyć do pilotażu
Wybierz zakładkę Dołącz do nas, a następnie Złóż aplikację. Zgłoszenie do pilotażu jest bezpłatne. Dzięki niemu nauczyciele Twojej szkoły, a nawet Twoi uczniowie otrzymują kod pozwalający w czasie pilotażu na dostęp do wybranych usług w celu ich testowania. Tym samym uzyskujesz także dostęp do wsparcia w tym do samouczków, informacji o bezpłatnych warsztatach, bezpłatnych webinariach, scenariuszach itp.
Czy szkoła może publikować informacje o udziale w pilotażu
Oczywiście. Co więcej, Ty także realizując lekcje, zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem tych usług możesz udostępniać informacje na ten temat.
Pracując z usługami oraz po wzięciu udziału w szkoleniach, otrzymasz zaświadczenie potwierdzające Twoje zaangażowanie w projekt.
Czym jest społeczność PIONIER R&C
To grupa nauczycieli pasjonatów edukacji i nowoczesnych technologii, uczestników ze szkół biorących udział w pilotażu. Dołącz do tej grupy, aby wiedzieć więcej i szybciej. W grupie znajdziesz wsparcie online, fora, gdzie wśród społeczności znajdziesz odpowiedź na podstawowe pytania. Jeśli dotarł do Ciebie kod nauczyciela, dołącz do społeczności.
Masz pytania, napisz do nas
Więcej informacji uzyskasz, dołączając do Społeczności PIONIER R&C. Natomiast jeśli chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć o projekcie przed dołączeniem, napisz do nas.
ORGANIZATOR PILOTAŻU
Konsorcjum PIONIER
Koordynatorem jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN będące operatorem krajowej sieci PIONIER – Polski Internet Optyczny.
PATRONAT
CZAS PILOTAŻU
Start: 16.03.2020
Koniec: 30.10.2020
STRONA PROJEKTU
WIĘCEJ INFORMACJI
Martyna Dominiak-Świgoń
mdominiak@man.poznan.pl